Jeździk – czemu to dobry prezent?

jeździk, pojazd, samochód dla dzieci, brykacze.pl

Jeździki dla dzieci to bardzo popularne zabawki. Warto jednak zadbać o to, by kupowane prezenty nie tylko bawiły, ale także pozytywnie wpływały na rozwój maluchów. Jeździk jest oczywiście świetnym ułatwieniem w czasie spacerów, ale co poza tym?

Jaki wpływ na rozwój motoryki ma jeździk?

Niesamowity! Moglibyśmy odpowiedzieć jednym słowem, ale chcemy nieco wyjaśnić w jaki sposób jeździki wpływają na rozwój fizyczny dziecka.
Maluch używający jeździka musi skoordynować wiele czynności. Odpycha się lub pedałuje, jednocześnie steruje kierownicą, oraz koordynuje wszystkie działania. Maluch musi też utrzymać równowagę, więc skupione są wszystkie mięśnie, a całe malutkie ciałko pracuje intensywnie i rozwija swoje możliwości. Jeździk to nieoceniona zabawka podczas treningów motoryki.

W jaki sposób jeździk rozwija psychikę dziecka?

Sam jeździk oczywiście nie będzie miał dużego wpływu na rozwój psychiczny maluszka, ale z pomocą rodzica lub opiekuna, może się to zmienić. Każdy z nas jest czasami uczestnikiem ruchu drogowego – chociażby jako piesi. Dziecko w swoim autku może poznać podstawowe zasady poruszania się po ulicy, dzięki czemu będzie potrafiło odpowiednio zachować się w różnych sytuacjach. Jeździk jest również świetnym sposobem na naukę znaków, oraz przepisów drogowych, oraz podstaw prowadzenia pojazdu. Może tym sposobem zaszczepisz u swojej pociechy miłość do motoryzacji?

Jaki jeździk wybrać?

Kryteriów, jakimi należy się kierować podczas wybierania jeździka jest bardzo dużo. Na szczęście ktoś już odpowiedział na to pytanie bardzo kompleksowo, więc pozwalamy sobie odesłać Was do bloga naszych przyjaciół: https://blog.brykacze.pl/jezdzik-jak-wybrac/pojazdy-dla-dzieci/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*