Dziecięcy raj

Wizyta w sklepie z zabawkami to prawdziwa uczta dla zmysłów małego dziecka, czasami też dla dorosłych:)  Sklepy zabawkarskie to istny raj dla dzieci!

 

Kupujący

Dorośli powinni (dla własnego bezpieczeństwa!) nauczyć dzieci, jak kupować, zwłaszcza w sklepach z zabawkami, gdzie nie trudno o kolorowy zawrót głowy. Warto odwiedzić internetowy sklep z zabawkami, pokazać dziecku, jak jest on zorganizowany, jak znaleźć i wybrać to, co dziecko interesuje (duże stacjonarne sklepy są zorganizowane w podobny sposób). A więc, razem z dzieckiem wybieramy szukaną kategorię zabawek, dobieramy oferty do wieku, wzrostu, predyspozycji dziecka, itp. Porównujemy walory estetyczne, dydaktyczne, parametry techniczne, itd. Cierpliwości, poświęcony na naukę zakupów czas na pewno nie będzie zmarnowanym. Chcemy przecież uniknąć sytuacji, kiedy dziecko stacjonarny sklep z zabawkami potraktuje jak scenę teatru dramatycznego:) Internetowy sklep pełni więc, oprócz swej podstawowej funkcji sprzedaży, dodatkową funkcję dydaktyczną.

 

Sprzedawcy przez duże „S”

Czapki z głów przed sprzedawcą w stacjonarnym sklepie zabawkarskim! To naprawdę trudna, specyficzna praca ze względu na specyficzną, wymagającą klientelę. Z perspektywy sprzedawcy, internetowy sklep z zabawkami to mniej stresująca forma sprzedaży – nie ma bezpośredniego kontaktu z klientem. Sprzedawca przyjmuje konkretne zamówienie i je realizuje poprzez wysyłkę pod wskazany adres.

2 Komentarze

  1. Oj, ciężka rola rodzica przy takich zakupach! Czasami dziecko wie, czego chce, ale i tak przy okazji i to mu wpadnie w oko, i to by się przydało… ciężko, oj ciężko!

  2. Pomysł ze sklepami internetowymi jest ok. Jednak pojawia się problem, kiedy dziecko coś zobaczy w internecie, a nie ma tego w stacjonarnym sklepie. I znowu zaczynają się tłumaczenia:(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*